Relații cu publicul

Poliția locala

Despre oraș

Alte informații

Primăria Municipiului Lugoj beneficiara unui voucher de 15000 € pentru amplasarea unor puncte de acces Wi-Fi
   În perioada 4 și 5 aprilie 2019, Primăria Municipiului Lugoj a participat la cea de-a doua etapă de selecție în cadrul proiectului WiFi4EU.

   Acest proiect are ca scop facilitarea accesului public la internet, pentru cetățeni și turiști în 6000- 8000 de comunități, în toată Europa. În această etapă, mai mult de 10.000 de municipalități din Europa au solicitat un voucher WiFi4EU, fiind declarate câștigătoare 3400 de proiecte cu un buget total de 51 milioane EUR.

   În urma evaluării cererilor de către Agenția Executivă pentru Inovare și Rețele (INEA) și Agenția Executivă a Comisiei, responsabilă de implementarea programului WiFi4EU, Primăria Municipiului Lugoj a fost declarată câștigătoare a unui voucher în valoare de 15.000 EUR.

   În cadrul proiectului, în următoarele 18 luni, în Municipiul Lugoj, vor fi montate mai multe puncte de acees Wi-Fi în diferite zone publice ale orașului, facilitând astfel accesul la internet al cetățenilor.

Ultimele zece știri: