Relații cu publicul

Despre oraș

Alte informații

Marți, 14 iulie, se redeschide Piața Obor
  Primăria Municipiului Lugoj, aduce la cunoștința lugojenilor că marți, 14 iulie se redeschide Piața Obor.

  Pentru a păstra la un nivel minim riscul de infecție cu virusul COVID 19, se vor respecta condițiile impuse de reglementările legale în vigoare. Lista cu măsurile de protecție pentru prevenirea infecțiilor cu noul coronavirus va fi afișată la vedere la intrarea în Piața Obor.

  În această perioadă lucrările de extindere a parcării de la Piața Obor sunt în fază avansată de execuție. „Odată cu finalizarea lucrărilor la parcarea nouă, condițiile oferite în Piața Obor se vor îmbunătăți și vom propune atât cumpărătorilor cât și comercianților ca, începând din data de 19 septembrie 2020, Oborul să funcționeze de două ori pe săptămână, respectiv marțea și sâmbăta. Vom oferi astfel posibilitatea să facă cumpărături în Piața Obor și cetățenilor care lucrează de luni până vineri și au zile libere doar în week-end” a declarat prof. ing. Francisc Boldea, Primarul Municipiului Lugoj.

07.07.2020

Ultimele zece știri: