Relații cu publicul

Poliția locală

Despre oraș

Alte informații

Începe a treia etapa de asfaltare a drumurilor din municipiu

În cursul lunii septembrie la Lugoj demareaza cea de-a treia etapa a programului de asfaltare si reabilitare a sistemului rutier din municipiu. Primul lot cuprinde strazile Jabarului si Fdt. Jabarului, Împaratul Traian, Cernei, Astalas si Fagilor partial. Cel de-al doilea lot cuprinde cartierul Strand si strazile Bojinca, Timisului, Muresului si Paul Chinezu. În cadrul celui de-al treilea lot vor fi asfaltate strazile Cotu Mic, Tudor Vladimirescu, Poalele Viilor, Somesului si Constantin Brâncoveanu. În fine, pentru cel de-al patrulea lot la aceasta ora se realizeaza proiectarea. Acesta cuprinde cartierele Stadion III, Stadion I, Tesatori, precum si strazile Viorelelor si Romanilor. "Asa cum se observa, în cadrul acestei etape, vor fi executate lucrari de amploare care cuprind cartiere întregi. Primele doua loturi se vor desfasura simultan, urmând apoi lotul al treilea, iar odata cu finalizarea proiectului vor demara lucrarile si pentru lotul numarul 4", a precizat Francisc Boldea, edilul sef al municipiului de pe Timis.

Ultimele zece știri: