Gala Sportului Lugojean 2018
Joi 20.12.2018 începând cu orele 1600, în Sala de Consiliu a Primăriei Municipiului Lugoj, a avut loc festivitatea de premiere a sportivilor şi antrenorilor care au obţinut rezultate deosebite în anul 2018.

Conform Regulamentului de premiere al sportivilor şi antrenorilor, ce a fost aprobat prin HCL nr. 39 / 28.02.2007, cu modificările ulterioare, au fost premiaţi 94 de sportivi şi 17 antrenori de la C.S.Ş. Lugoj, C.S.M. Lugoj, C.S.H.F. „Maraton ’93” Lugoj, Clubul Moto Extrem Lugoj și C&C Motor Racing Team Lugoj, ce au obţinut performanţe deosebite în competiţiile naţionale şi internaţionale. Suma totală alocată de Consiliul Local Municipal Lugoj pentru răsplătirea eforturilor depuse de sportivi și de antrenorii lor este de 78.000 lei.