PRIMĂRIA MUNICIPIULUI LUGOJ A OFERIT PACHETE COPIILOR DE LA MĂGURI ȘI DIN CARTIERUL MONDIAL-BOCȘEI
Vineri, 21 Decembrie 2018, Primăria Municipiului Lugoj a oferit tradiționalele pachete cu cadouri de Crăciun copiilor din două zone defavorizate ale municipiului, respectiv satul Măguri și cartierul Mondial-Bocșei.

La Măguri, în prezența primarului Francisc Boldea, au fost oferite un număr de 120 de pachete copiilor adunați la biserica din sat. Corul de copii coordonat de parintele Ioan Last a cântat frumoase cântece de Crăciun.

În cartierul Mondial-Bocșei, 160 de copii împreună cu dl. Pastor Gigel Olaru l-au întămpinat pe edilul șef în Biserica Baptistă „Pâinea Vieții. Și aici biserica a răsunat de glasurile copiilor care au cântat colinde împreună cu profesor Rebecca Mărgescu. La final copiii au primit un număr de 160 de pachete cu daruri de Crăciun.