Revelionul Seniorilor
În data de 12 ianuarie 2019, începând cu orele 18:00, la Restaurantul J’adore, situat în Lugoj, str. Caransebeșului, nr. 12, va avea loc Revelionul Seniorilor, eveniment organizat de Asociația Națională a Cardelor Militare în Rezervă și în Retragere – filiala Lugoj „Colonel Lucian Marinescu în colaborare cu Casa de Cultură a Municipiului Lugoj”. Activitatea este finanțată de către Consiliul Local al Municipiului Lugoj.

Biletele pentru Revelionul Pensionarilor vor fi distribuite joi, 27 decembrie 2018, începând cu orele 08:00 la Teatrul Traian Grozăvescu.

Pentru a putea participa la acest eveniment, persoanele vârstnice trebuie să se prezinte la data și la locația de distribuire a biletelor, mai sus indicate, având asupra lor: cartea de identitate, cuponul de pensie și suma de 10 lei.