Filmul romnesc la Lugoj

Caravana Cinematografica "Filmul romnesc accesibil tuturor" a poposit n aceste zile la Lugoj. Evenimentul este organizat de Primaria Municipiului Lugoj n colaborare cu RomniaFilm. Luni, 6 decembrie, n Sala Teatrului Municipal "Traian Grozavescu" vor rula filmele: "Haiducii lui sapte cai" - regia Dinu Cocea (ora 10.00); "Extemporal la dirigentie" - regia Nicolae Corios (ora 12.00) si "Drumul oaselor" - regia Doru Nastase (ora 14.00).

Marti, 7 decembrie, sunt programate peliculele: "Veronica" - regia Elisabeta Bostan (ora 10.00); "Liceenii Rock&Roll" - regia Nicolae Corios (ora 12.00) si "Trandafirul galben" - regia Doru Nastase (ora 14.00).

Intrarea este gratuita, fiind asteptati sa participe toti copiii din Lugoj si nu numai.