Comunicat de presă
Prin adresa nr 2497 din 9 noiembrie 2018, trimisă Serviciului Public Sere și Spații Verzi Lugoj, și Ocolului Silvic Lugoj, Centrul de Plasament Lugoj, din Str. Bocșei nr. 32, aducea la cunoștință că un brad situat în curtea instituției deranjează acoperișul proaspăt refăcut al clădirii iar rădăcinile acestuia deteriorează fundația clădirii și cauzează denivelări ce pot provoca accidente. De asemenea în caz de furtună, coroana bradului putea provoca daune clădirii (ferestre și acoperiș).

Ținând cont de acestea, Centrul de plasament Lugoj oferă municipalității bradul spre a fi împodobit cu prilejul sărbătorilor de iarnă.

Pe această cale Primăria Municipiului Lugoj adresează mulțumiri conducerii Centrului de Plasament pentru donarea bradului care va fi amplasat în Piața J.C. Drăgan și va fi împodobit pentru sărbătorile de iarnă. Este un gest civic frumos care va bucura toți cetățenii municipiului în perioada sărbătorilor .