PREMII PENTRU SENIORII MUNICIPIULUI
Marți, 3 aprilie 2018, ora 11.00, municipalitatea a desfășurat prin intermediul Direcţiei de Asistenţă Socială Comunitară acțiunea de acordare a premiilor de fidelitate pentru cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie și a premiilor de excelență pentru persoanele care au împlinit 90 de ani de viață.

Evenimentul a avut loc cu participarea primarului Francisc Boldea și a viceprimarului Cristian Galescu, în Sala Roșie a Cinematografului Bela Lugosi.

Edilul șef le-a adresat felicitări celor premiați și le-a transmis urări de sănătate și viață lungă alături de cei dragi. Cu această ocazie au fost premiate 10 de cupluri care au împlinit 50 de ani de căsătorie și 8 persoane în vârstă de peste 90 de ani.