Anunț privind depunerea solicitării de obținere a avizului de mediu pentru planul/programul menționat și declanșarea etapei de încadrare
  Municipiul Lugoj, având sediul în Lugoj, Piața Victoriei, nr.4, judeţul Timiș, cod poştal 305500, titular al Planului ”STRATEGIA INTEGRATĂ DE DEZVOLTARE URBANĂ A MUNICIPIULUI LUGOJ PENTRU PERIOADA 2021-2030”, anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de obținere a avizului de mediu pentru planul/programul menționat și declanșarea etapei de încadrare.
  Prima versiune a planului poate fi consultată la sediul APM TIMIȘ cu sediul în municipiul Timișoara, str. B-dul Liviu Rebreanu, Nr. 18-18A, de luni până joi intre orele 8:00 - 16:00 și vineri între orele 8:00 - 14:00.
  Observații, comentarii și sugestii se primesc în scris la sediul APM Timiș, in termen de 18 zile calendaristice de la data publicării anunțului.