Delegație la Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice
Miercuri, 13 noiembrie, Primarul Municipiului Lugoj, prof. ing. Francisc Boldea se va deplasa la București la Ministerul Dezvoltării Regionale si Administrației Publice.

Scopul acestei delegații îl reprezintă reeșalonarea sumelor de bani necesare implementării la Lugoj a proiectelor privind branșamentele la rețeaua de apă, continuarea modernizării rețelelor de apă și de canalizare precum și a proiectului referitor la forajul de mare adâncime preconizat în zona Ștrand.

Totodată, Primarul Municipiului Lugoj va solicita finanțare pentru asfaltarea cu un strat de uzură a întregii zone centrale a orașului.

La ora 14.00, edilul șef va lua parte la ședința organizată de Ministerul Dezvoltării Regionale si Administrației Publice pe probleme de apă-canal, stații de epurare.